Čínské obvinění Volkswagenu

Volkswagen svolá v Číně více než 384 tisíc vozů k opravě problémů s převodovkou. Oznámila to firma poté, co kvalitu vozidel výrobce minulý týden kritizovala čínská státní televize.

Automobilka uvedla, že problémy s automatickou převodovkou DSG by mohly způsobit narušení elektrických systémů. Společnost převodovky opraví a majitelům vozů zdarma nainstaluje nový software. Mnoho systémů je v moderních vozidlech kontrolováno elektronicky.

 

Čínská agentura pro kontrolu kvality výrobků podle uvedla, že oprava se týká automobilů, které byly od prosince 2008 do letošního března dovezeny do Číny nebo v této zemi vyrobeny. Má jít o modely Scirocco, Touran a Passat.

 

Čínská státní televize v pátečním vysílání obvinila Volkswagen z prodeje vozidel vybavených převodovkami, které neodpovídají standardu. V některých případech to prý vedlo k nechtěnému zrychlování či zpomalování vozů.

 

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/auta/aktuality/cinske-obvineni-volkswagen-napravi-opravou-zdarma_264706.html

Archiv

KAPS Automatic s.r.o. Přerovská 561, 752 01 Kojetín
+420 581 764 086
kaps@kaps.cz
 • Hyundai i30 N – čtyřkolka s automatickou převodovkou

  Již se testují prototypy.

  More
 • Vlastní Cristiano Ronaldo nejdražší vůz?

  Automobilka Bugatti představila na ženevském autosalonu nejdražší vůz historie - Bugatti La Voiture Noire. Jelikož se nejedná o sériovou výrobu, existuje pouze jedna verze, má nesmírnou hodnotu – až 11 mil. EUR (282 mil Kč). Novým majitelem se měl stát Cristiano Ronaldo. Prostě chce být vždy „na vrcholu“ :)

  More
 • Nejrychlejší sériově vyráběné kombi na trhu najdeme v nabídce značky Alpina

  More
 • KAPS na ČT sport – Vyškovský slalom

  More
 • Více jak 100 let automatiky

  První automatická převodovka, dílo bostonské firmy Sturtevant Brothers, přišla na svět v r. 1904. Měla 2 rychlostní stupně, avšak často vykazovala závady.

  More