Čínské obvinění Volkswagenu

Volkswagen svolá v Číně více než 384 tisíc vozů k opravě problémů s převodovkou. Oznámila to firma poté, co kvalitu vozidel výrobce minulý týden kritizovala čínská státní televize.

Automobilka uvedla, že problémy s automatickou převodovkou DSG by mohly způsobit narušení elektrických systémů. Společnost převodovky opraví a majitelům vozů zdarma nainstaluje nový software. Mnoho systémů je v moderních vozidlech kontrolováno elektronicky.

 

Čínská agentura pro kontrolu kvality výrobků podle uvedla, že oprava se týká automobilů, které byly od prosince 2008 do letošního března dovezeny do Číny nebo v této zemi vyrobeny. Má jít o modely Scirocco, Touran a Passat.

 

Čínská státní televize v pátečním vysílání obvinila Volkswagen z prodeje vozidel vybavených převodovkami, které neodpovídají standardu. V některých případech to prý vedlo k nechtěnému zrychlování či zpomalování vozů.

 

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/auta/aktuality/cinske-obvineni-volkswagen-napravi-opravou-zdarma_264706.html

Archiv

KAPS Automatic s.r.o. Přerovská 561, 752 01 Kojetín
+420 581 764 086
kaps@kaps.cz
 • KAPS na ČT sport – Vyškovský slalom

  More
 • Více jak 100 let automatiky

  První automatická převodovka, dílo bostonské firmy Sturtevant Brothers, přišla na svět v r. 1904. Měla 2 rychlostní stupně, avšak často vykazovala závady.

  More
 • KAPS Automatic - 1.místo Slalom Vyškov

  Rozhovor s jezdcem KAPS Automatic L. Štelcem o výhře ve Vyškově...

  More
 • Kaps podporuje přerovské kanoisty

  Kaps Automatic podporuje rychlostní kanoisty z Přerova, kteří v rámci ukončení sezóny přivítali jednoho z nejlepších kanoistů světa Martina Fuksu.

  More
 • Kaps na Barum rally 2018

  Dne 24. - 26.8.2018 opět proběhla Barum rally, na které se KAPS prezentoval se svými výrobky a službami.

  More