Škoda Octavia RS TDI pouze s automatickou převodovkou

Octavia RS je nabízena v 7 kombinacích motorů, převodovek a pohonů.  Standardní verze posílila, od doby, kdy byla uvedena trh, na 169 kW, silnější RS 245 ještě o 11 kW více (obě verze s pohonem předních kol a manuální nebo automatickou převodovkou), diesel s 135 kW, předním pohonem (manuální i automatická převodovka) a čtyřkolka (jen s automatickou převodovkou).

Ovšem s novým modelovým rokem dojde ke změnám.

Automobilka MB vyřadí dieselové Octavie RS s manuálem, v nabídce tedy zůstane je předokolka a čtyřkolka s automatickou převodovkou. Výkon, i po přechodu na přísnější emisní normu, zůstane stejný (135 kW), bude mít, jako i ostatní dieselové verze (také 1.6 TDI) systém vstřikování močoviny.

Dojde také k rozšíření základní výbavy RS např. o asistenta rozjezdu do kopce, Front Assist, bezdotykové otevírání kufru /pro kombi), černá mřížka chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, navíc bude nový volič režimů - Performance Mode Select.

Co se týká benzinových RS – končí verze 169 kW, novým standardem bude dvoulitr TSI 180 kW (dříve RS 245) – zde bude i nadále možná volba mezi manuálem a automatem, v souvislosti s přísnější emisní normou, přibude filtr pevných částic, který bude ve všech vozidlech Škoda s motory TSI od Fabie až po Superb.

KAPS Automatic s.r.o. Přerovská 561, 752 01 Kojetín
+420 581 764 086
kaps@kaps.cz
 • Hyundai i30 N – čtyřkolka s automatickou převodovkou

  Již se testují prototypy.

  More
 • Vlastní Cristiano Ronaldo nejdražší vůz?

  Automobilka Bugatti představila na ženevském autosalonu nejdražší vůz historie - Bugatti La Voiture Noire. Jelikož se nejedná o sériovou výrobu, existuje pouze jedna verze, má nesmírnou hodnotu – až 11 mil. EUR (282 mil Kč). Novým majitelem se měl stát Cristiano Ronaldo. Prostě chce být vždy „na vrcholu“ :)

  More
 • Nejrychlejší sériově vyráběné kombi na trhu najdeme v nabídce značky Alpina

  More
 • KAPS na ČT sport – Vyškovský slalom

  More
 • Více jak 100 let automatiky

  První automatická převodovka, dílo bostonské firmy Sturtevant Brothers, přišla na svět v r. 1904. Měla 2 rychlostní stupně, avšak často vykazovala závady.

  More