Lexus LS

Lexus LS představuje přeplňovaný šestiválec s desetistupňovou automatickou převodovku

Na Autosalonu v Detroitu představena nastupující generace luxusního sedanu:

 • nová generace Lexusu LS narostla o luxusní sedan, ale je o 90 kg lehčí
 • nový soupeř pro BMW řady 7, Mercedes-Benz třídy S a Audi A8
 • poprvé je pod kapotou přeplňovaný motor
 • systém zabraňující kolizi s chodcem
 • vstup do prodeje automobilka zatím neoznámila

Nový šestiválec o objemu 3,5 l má výkon 310 kW (421 k) a točivý moment 600 Nm. Motor je spojen s desetistupňovou automatickou převodovkou. Podle automobilky zrychlí tento velký sedan na 100 km/h za 4,5 sekundy. Lexus LS stojí na prodloužené platformě GA-L, která je určena pro větší vozy s motorem uloženým vpředu podélně a pohonem zadních kol. Její kratší verzi používá třeba kupé Lexus LC 500. Mezigeneračně pak Lexus LS shodil 90 kg.

Při vývoji nové generace Lexusu LS se automobilka snažila vytvořit vůz s nejnižší úrovní hluku v kabině. V této oblasti vynikala už současná generace, k samotné hlukové izolaci pomáhá i systém aktivního potlačování hluku. Za zmínku určitě stojí také adaptivní podvozek s aktivními stabilizátory a systémem natáčení zadních kol.

Další zajímavostí je systém zabraňující kolizi s chodcem. Podobné systémy s automatickým brzděním už existují, ale Lexus k tomu přidává ještě zásah do řízení. Pokud to bude možné, auto se pokusí chodci vyhnout.

Lexus LS má také nový soubor asistenčních systémů, který automobilka označuje jako Lexus CoDrive. Sem spadá vše od adaptivního tempomatu po systém udržování v jízdním pruhu. Lexus přesto nemluví o modelu LS jako o vozu s automatickým řízením. Tyto systémy mají pouze řidiči pomáhat a snižovat jeho únavu.

Archiv

KAPS Automatic s.r.o. Přerovská 561, 752 01 Kojetín
+420 581 764 086
kaps@kaps.cz
 • KAPS Automatic - 1.místo Slalom Vyškov

  Rozhovor s jezdcem KAPS Automatic L. Štelcem o výhře ve Vyškově...

  More
 • Kaps podporuje přerovské kanoisty

  Kaps Automatic podporuje rychlostní kanoisty z Přerova, kteří v rámci ukončení sezóny přivítali jednoho z nejlepších kanoistů světa Martina Fuksu.

  More
 • Kaps na Barum rally 2018

  Dne 24. - 26.8.2018 opět proběhla Barum rally, na které se KAPS prezentoval se svými výrobky a službami.

  More
 • Kaps na závodech 14.-15.7.2018

  Kaps automatic se ve dnech 14.-15.7..2018 zúčastnil s Mitsubishi Evo dalšího podniku závodu automobilů do vrchu a autoslalomu- Slovácký kopec-Násedlovice u Kyjova "VIII. memoriál Stanislava Firtla".

  More
 • Kaps na závodech 9.-10.6.2018

  Kaps automatic se ve dnech 9.-10.6.2018 zúčastnil s Mitsubishi Evo závodů automobilů do vrchu a autoslalomu- VÍRSKÉ SERPENTINY: VÍR - BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

  More