O převodovce

Převodovka GTR GR6 je z produkce firmy BorgWarner, která je považována jako jednička na trhu v oblasti dvouspojkových převodovek DSG/DCT. Je dodavatelem transferů pro mnohé automobilky, patří mezi ně zejména programy s VW, Audi, Bugatti, SAIC a japonské automobilky.

Převodovka GR6 je koncepčně připravena pro velmi výkonné motory, kterým GT-R  již v základu disponuje. Jedná se o 6-ti stupňovou synchronní převodovky s dvojčinnou spojkou a integrovaný mezinápravovým diferenciálem sloužící k přenosu na přední náhon. Vysoká hodnota kroutícího momentu motoru však mnohdy překoná jednotlivé součásti převodovky a dochází k selhání převodového ústrojí.

KAPS Automatic s.r.o. Přerovská 561, 752 01 Kojetín
+420 581 764 086
kaps@kaps.cz
 • Hyundai i30 N – čtyřkolka s automatickou převodovkou

  Již se testují prototypy.

  More
 • Vlastní Cristiano Ronaldo nejdražší vůz?

  Automobilka Bugatti představila na ženevském autosalonu nejdražší vůz historie - Bugatti La Voiture Noire. Jelikož se nejedná o sériovou výrobu, existuje pouze jedna verze, má nesmírnou hodnotu – až 11 mil. EUR (282 mil Kč). Novým majitelem se měl stát Cristiano Ronaldo. Prostě chce být vždy „na vrcholu“ :)

  More
 • Nejrychlejší sériově vyráběné kombi na trhu najdeme v nabídce značky Alpina

  More
 • KAPS na ČT sport – Vyškovský slalom

  More
 • Více jak 100 let automatiky

  První automatická převodovka, dílo bostonské firmy Sturtevant Brothers, přišla na svět v r. 1904. Měla 2 rychlostní stupně, avšak často vykazovala závady.

  More