K čemu slouží záslepka u voliče převodovky

Jedná se o malou zaslepenou díru vedle voličů automatických převodovek – nouzové řešení, které nemusí být řidičem nikdy použito.

Jde o povolení pojistky řazení voliče, která brání pohybu páky (při nevyhovujících podmínkách, tedy v případě nesešlápnuté brzdy).   Zásluhou tohoto mechanismu nejde bez brzdy zařadit. Plní tedy funkci bezpečnostní a k mechanismu ovládacího ústrojí převodovky také ochrannou.

Ovšem tato funkce je spojena s elektronickou komunikací a signály od snímačů – splní svoji funkci až po úplném vybití vozidla. Dle výrobců postačí šroubovák nebo speciální nástavec a pojistku je možné odjistit a tím s ní volně manipulovat.  Následně lze zařadit neutrál a vozidlo odtlačit na odtahovku nebo na nějaké lepší místo.

Tuto možnost má každý automat, především evropské značky mají povolení pojistky hlouběji v ústrojí převodovky, jet třeba demontovat krycí manžety nebo plasty.

KAPS Automatic s.r.o. Přerovská 561, 752 01 Kojetín
+420 581 764 086
kaps@kaps.cz
 • KAPS na ČT sport – Vyškovský slalom

  More
 • Více jak 100 let automatiky

  První automatická převodovka, dílo bostonské firmy Sturtevant Brothers, přišla na svět v r. 1904. Měla 2 rychlostní stupně, avšak často vykazovala závady.

  More
 • KAPS Automatic - 1.místo Slalom Vyškov

  Rozhovor s jezdcem KAPS Automatic L. Štelcem o výhře ve Vyškově...

  More
 • Kaps podporuje přerovské kanoisty

  Kaps Automatic podporuje rychlostní kanoisty z Přerova, kteří v rámci ukončení sezóny přivítali jednoho z nejlepších kanoistů světa Martina Fuksu.

  More
 • Kaps na Barum rally 2018

  Dne 24. - 26.8.2018 opět proběhla Barum rally, na které se KAPS prezentoval se svými výrobky a službami.

  More