Dodge Dart v Americe neboduje.

Dodge Dart v Americe neboduje, škodí mu absence automatické převodovky

Chtít v zemi hamburgerů prodávat rýži je bláznovství. Poznala to i značka Dodge, která za dva měsíce prodala pouze 974 kusů modelu Dart.

 

V lednu letošního roku byl na autosalonu NAIAS v Detroitu slavnostně odhalen Dodge Dart. Pro společnost Chrysler Group LLC šlo o jednu z nejdůležitějších premiér, neboť do kompaktního čtyřdveřového sedanu investovala přes jednu miliardu dolarů. Nyní se však zdá, že Američanům vůz založený na prodloužené a rozšířené platformě Alfy Romeo Giulietta příliš nevoní. Podle Wall Street Journal bylo totiž za červen a červenec - tedy první dva měsíce, kdy byl Dart na trhu - prodáno jen 974 vozů. Pro značku se jedná o obří políček, neboť do showroomů Hondy zajde ve Spojených státech pro stejně pojatý Civic více lidí za jediný víkend.

Podle Davida Kellehera, majitele dealerství Chrysleru v Glen Mills, je důvodem tak mizerných prodejů pouze manuální řazení. „Automobilka nám řekla, že automaty ještě nejsou hotové. To nás ovšem zaskočilo, protože nám tím sebrali vítr z plachet. Aktuálně tak vlastně nemáme co prodávat,“ řekl Mills s odkazem na to, že v této třídě Američané jasně preferují automaty a Dart zatím žádný nenabízí.

Velké naděje jsou nyní vkládány do verze Dart Aero, která by měla dorazit s lepší aerodynamikou, nižší hmotností a novými pneumatikami. To by mělo spotřebu snížit na 6,9 l/100 km. Jenže ani uvedení tohoto modelu na trh není bez problémů. Značka původně oznámila, že Aero bude k dispozici již ve třetím čtvrtletí letošního roku. Nyní ovšem prohlašuje, že výroba začne až během následujících měsíců.

Navíc, s ohledem na preference Američanů není příliš jisté, zda by tato verze mohla skomírající prodeje Dodge Dart nakopnout. Tlak na nižší spotřebu sice dorazil i za Velkou louži, stále ovšem není takový, jako v Evropě. Zejména díky cenám paliva, které jsou ve srovnání s Českou republikou poloviční.

Dalším důvodem, proč v úspěch Dartu nevěřit, je jeho vzhled. Dodge totiž pod stejným názvem vyráběl v letech 1960-1976 sedany, kupé a kabriolety tradičních tvarů. Jejich velikost se sice v průběhu let zmenšovala, stále však šlo o typické americké křižníky, zatímco současný model má více společného s nedávno představeným Fiatem Viaggio určeným pro čínský trh.

Pokud by tedy Dodge měl správně zareagovat na aktuální vnímání Dartu, musel by model podrobit výraznému faceliftu. Jenže podle Reida Biglanda, jednoho z vysoce postavených zástupců značky, automobilka jen dodržuje předem pečlivě vytyčený plán. „Na 100 % dodržíme to, co jsme slíbili.“

To je trochu odvážné tvrzení, které navíc vůbec neřeší problém automatických převodovek, na které si Američané v této třídě potrpí. Většina obyčejných nových aut je totiž prodávána právě s převodovkou, která nevyžaduje práci vaší pravé ruky a levé nohy. Výjimkou jsou sportovní auta, mezi které patří třeba nové BMW M5 F10 - u těch je situace přesně opačná. I ve Spojených státech se zkrátka najde dostatek lidí, kteří chtějí být s vozem co nejvíce propojeni, v případě Dodge Dart ale takových nadšenců evidentně příliš mnoho není.

 

Dodge Dart je poplatný spíše evropskému než americkému vkusu. Do showroomů ve Spojených státech navíc kompaktní čtyřdveřový sedan dorazil jen s manuální převodovkou. Prodeje tak skomírají.

 

zdroj: http://www.autoforum.cz/zajimavosti/dodge-dart-v-americe-neboduje-skodi-mu-absence-automaticke-prevodovky/

Archiv

 • 2012-12-21

  Historie automatické převodovky

  V dnešním díle pořadu Vynálezy jsme se podívali na historii automatické převodovky. Zajímá Vás více? Poslechněte si zvukový záznam.

 • 2012-12-06

  Automatické převodovky na motocyklech

  V dnešní době se objevují poloautomatické a automatické převodovky už i na motocyklech.

 • 2012-12-05

  KAPS AUTOMATIC V LAS VEGAS

  Přijali jsme pozvání od světové asociace oprav automatických převodovek ATSG

 • 2012-11-08

  Devítistupňové automaty

  ZF: devítistupňové automatické převodovky stačí

 • 2012-10-30

  Motokáry a automat

  Všechny motokáry jsou vybaveny automatickými převodovkami.

 • 2012-10-23

  Údržba se vyplácí!

  Automatická převodovka: komfort, kterému ničí pověst zanedbaná údržba

 • 2012-10-18

  Nová samočinná převodovka DQ200

  Škoda začala ve Vrchlabí vyrábět novou samočinnou převodovku

 • 2012-10-16

  Zahájení výroby DQ200

  Škoda Auto zahájila ve Vrchlabí výrobu převodovky DQ200

 • 2012-09-18

  Sekvenční převodovka z dílny KAPS!

  Konečně je tu plně sekvenční převodovka pro Mitsubishi Evo VI - X s možností řazení hydraulicky za 20 milisekund!

 • 2012-09-06

  Úspěchy týmu Kaps Automatic

  Další v pořadí, tentokrát zlatý úspěch nejmladšího člena týmu Kaps Automatic v závodu seriálu Karting cup 2012 v Písku.

 • 2012-09-05

  Automatická převodovka již není tabu.

  Až 85 % lidí využívá při koupi automobilu Internet, nejvíce rozhoduje cena a stáří vozu.

 • 2012-09-05

  Dodge Dart v Americe neboduje.

  V lednu letošního roku byl na autosalonu NAIAS v Detroitu slavnostně odhalen Dodge Dart. Pro společnost Chrysler Group LLC šlo o jednu z nejdůležitějších premiér, neboť do kompaktního čtyřdveřového sedanu investovala přes jednu miliardu dolarů.

 • 2012-08-03

  Chrysler: devítistupňová převodovka v roce 2013!

  Dlouhou dobu byla známá pouze pětistupňová manuální převodovka, náhle se rozšířila o jeden stupeň a přibyl i sedmistupňový automat.

 • 2012-08-02

  Nejmladší závodník týmu KAPS

  Gratulace nejmladšímu členovi týmu Jirkovi Kotoučovi za stříbrné umístění v závodě motokárové série Karting cup.

 • 2012-08-01

  Úspěchy teamu KAPS AUTOMATIC

  KAPS Automatic slaví kromě úspěchů z motoristických závodů také úspěchy z Mistrovství světa dračích lodí..

 • 2012-06-28

  Pro zákazníka uděláme maximum!

  V úterý 26.6.2012 jsme měli tu čest přivítat 1001 zákazníka roku 2012. Dárek nechyběl! Děkujeme za přízeň a těšíme se na další spolupráci..

 • 2012-06-26

  Proč stále odmítáme autom. převodovku?

  Je to poslední vzdor vůči moderní civilizaci? ...

 • 2012-06-20

  ATF přípravky právě v nabídce!

  Profesionální přípravky do automatické převodovky nyní v prodeji na www.kaps-parts.com. Zobrazit více..

 • 2012-06-08

  KAPS Automatic partnerem Ecce Homo!

  Naše vozidlo Mitsubishi Lancer EVO bylo k dispozici traťovým komisařům jakožto safety car. Uskutečnili jsme 12 průjezdů a postupně jsme zdokonalovali nastavení podvozku, motoru a zejména řazení sekvenční převodovky..

 • 2012-04-30

  Seriál opravy převodovky NISSAN GTR!

  Podívejte se na průběh opravy převodovky luxusního vozu NISSAN GTR...

 • 2012-04-27

  KAPS AUTOMATIC na tuningu!

  Vůz Mitsubishi naší firmy na tuningové show ve Vyškově nezklamal. Umístili jsme se na skvělém 2. místě ve skupině a čtvrtí celkově.Mitsubishi EVO je vybaveno nejmodernější sekvenční převodovkou z produkce firmy KAPS.

 • 2012-02-21

  Vibrace při akceleraci u vozidel MERCEDES

  Naše firma vám odstraní vibrace při akceleraci u vozidel MERCEDES / převodovka 722.6. Skládá se: z opravy měniče 6200,- bez DPH, opravy rozvaděče 2900,-bez DPH. V případě nutnosti čištění rozvaděče 2200,- bez DPH.

 • 2012-02-14

  KAPS drifting day

  Team KAPS AUTOMATIC předvedl své řidičské dovednosti na teambuildingovém dni na čtyřkolkách. Tímto děkujeme jednateli firmy za skvělý nápad! Více fotografií zde...

 • 2012-02-03

  Automat nebo manuál? Řadit chce stále méně lidí

  Dokud nebudou po zemském povrchu jezdit pouze elektromobily, budou auta potřebovat převodovky. Lidstvo (s výjimkou Ameriky, kde už to platí dávno) se v poslední době začíná odklánět od klasických mechanických převodovek a přiklánět k těm, které změnu převodového stupně udělají za řidiče samy.

 • 2012-02-03

  KAPS ve finále!!

  Děkujeme našemu zaměstnanci Radku Marvanovi za reprezentaci firmy KAPS ve finále na mezinárodním mistrovství v nasazování řetězů. Obsadili jsme druhé místo!

 • 2012-01-30

  Lotus Evora S umí řadit automaticky

  Lotus hledá jak ještě zvýšit prodeje svého většího modelu Evora. Udělal logickou věc a do vozu implementoval automatickou převodovku.

 • 2012-01-30

  BMW M5 už s manuální převodovkou, ale...

  BMW M5 už s manuální převodovkou, ale pouze v Americe

 • 2012-01-30

  Raději prevence než oprava!

  O moderní diesel se ze strachu z drahých oprav obvykle dobře staráme. Zato automatické převodovky se čím dál častěji tváří, že po nás nic nechtějí. Že snesou cokoliv a že si už dokonce vystačí i s jedinou olejovou náplní.

 • 2012-01-12

  Olomoucká radnice..

  .. si koupila vůz za 1,3 milionu. V požadavcích na výbavu se totiž objevila například sedmistupňová automatická převodovka, kožený volant s ovládáním mobilu,..

KAPS Automatic s.r.o. Přerovská 561, 752 01 Kojetín
+420 581 764 086
kaps@kaps.cz
 • Hyundai i30 N – čtyřkolka s automatickou převodovkou

  Již se testují prototypy.

  More
 • Vlastní Cristiano Ronaldo nejdražší vůz?

  Automobilka Bugatti představila na ženevském autosalonu nejdražší vůz historie - Bugatti La Voiture Noire. Jelikož se nejedná o sériovou výrobu, existuje pouze jedna verze, má nesmírnou hodnotu – až 11 mil. EUR (282 mil Kč). Novým majitelem se měl stát Cristiano Ronaldo. Prostě chce být vždy „na vrcholu“ :)

  More
 • Nejrychlejší sériově vyráběné kombi na trhu najdeme v nabídce značky Alpina

  More
 • KAPS na ČT sport – Vyškovský slalom

  More
 • Více jak 100 let automatiky

  První automatická převodovka, dílo bostonské firmy Sturtevant Brothers, přišla na svět v r. 1904. Měla 2 rychlostní stupně, avšak často vykazovala závady.

  More