Konstruktéři naučili Mitsubishi ASX řadit automaticky

S crossoverem ASX, který byl uveden na trh v roce 2010, slaví automobilka Mitsubishi celosvětový úspěch. V České republice značka s logem tří diamantů od té doby prodala už více než 2 000 vozů. A nyní představuje model s novou pohonnou jednotkou 2,2 DI-D a automatickou převodovkou.

Konstruktéři Mitsubishi vyladili pro model ASX kombinaci pohonné jednotky a převodovky, která byla poprvé vyvinuta pro Outlander třetí generace. Turbodiesel 2.2 l, 110 kW/150 k patří do série úsporných celohliníkových čtyřválcových vznětových motorů s rozvodem ventilů DOHC 16V a přímým vstřikováním paliva (common rail) a s nízkým dopadem na životní prostředí (Euro 5), které se vyznačují jedním z nejnižších kompresních poměrů (14,9:1), Tato pohonná jednotka je dostupná výhradně v kombinaci s automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

 

Automatická převodovka nové generace je šestistupňová a její základní vlastnosti jsou obdobné jako u modelu Outlander. Tedy má rozšířenou funkci uzamčení hydrodynamického měniče a režimy řazení Ds a L. První varianta má na starosti běžný provoz, při režimu L se automat věnuje řazení na nejnižších stupních a využívá se v kopcovitém terénu či při tažení přívěsu.

 

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/auta/aktuality/konstrukteri-naucili-mitsubishi-asx-radit-automaticky_290316.html#.Up2Px9LuLn4

Archiv

KAPS Automatic s.r.o. Přerovská 561, 752 01 Kojetín
+420 581 764 086
kaps@kaps.cz
 • Hyundai i30 N – čtyřkolka s automatickou převodovkou

  Již se testují prototypy.

  More
 • Vlastní Cristiano Ronaldo nejdražší vůz?

  Automobilka Bugatti představila na ženevském autosalonu nejdražší vůz historie - Bugatti La Voiture Noire. Jelikož se nejedná o sériovou výrobu, existuje pouze jedna verze, má nesmírnou hodnotu – až 11 mil. EUR (282 mil Kč). Novým majitelem se měl stát Cristiano Ronaldo. Prostě chce být vždy „na vrcholu“ :)

  More
 • Nejrychlejší sériově vyráběné kombi na trhu najdeme v nabídce značky Alpina

  More
 • KAPS na ČT sport – Vyškovský slalom

  More
 • Více jak 100 let automatiky

  První automatická převodovka, dílo bostonské firmy Sturtevant Brothers, přišla na svět v r. 1904. Měla 2 rychlostní stupně, avšak často vykazovala závady.

  More