Kotouč gearboxes racing transmissions
Kotouc gearboxes
Racing transmissions

KAPS Automatic - 1.místo Slalom Vyškov

Rozhovor s jezdcem KAPS Automatic L. Štelcem o výhře ve Vyškově...

Jak ses cítil na startu?

Na startu se jako vždy soustředím hlavně na to, abych neudělal žádnou chybu a dojel v co nejlepším možném čase.

 

Jak ses cítil v cíli?

Už po prvním tréninku jsem viděl, že auto funguje na 100% a proto se mé časy každým kolem zlepšovaly. V cíli jsem byl hlavně rád, že auto funguje, vše vydrželo, a že se nic nestalo.

 

Byly nějaké problémy, jak auto fungovalo?

Jak říkám problémy žádné, na autě jsem za celou sezonu nechal hodně času, takže jsem rád že se to vyplatilo a opět jsme vyhráli.

 

Míváš při závodech strach?

Strach mám vždy před každým závodem, ale po odjetí ze startovní čáry to ze mě nějak opadne a pak se soustředím jen na závod. Nebezpečí si ale uvědomuju a přistupuju k tomu s velkým respektem.

 

Jaké bývá po závodě opotřebení/ poškození?

Nejvíc samozřejmě dostávají zabrat pneumatiky, na tento závod jsme zvolili suchou směs a vyplatilo se. Na začátku sezony jsme měli hodně problémů s mezinápravou a s nastavením (hlavně na slalomu) ale po menších úpravách a opravách je vše, jak má být.

 

Jaká byla reakce lidí?

No na vyhlášení a během závodů asi překvapení od mnoha jezdců jak to auto perfektně jede a jak velký jsem měl náskok od ostatních jezdců (7 vteřin).

 

Jaké je porazit Pavla Valouška? J

Je to výborný pocit vzhledem k tomu jaká je to ikona motosportu a jaké má za sebou zkušenosti z rallye. Ale že jsem porazil Pavla Valouška jsem se dověděl až na vyhlášení od mého kolegy Tomáše, přiznám se, že jsem vůbec nevěděl, že bude také startovat. Já se hlavně soustředil na mé časy a na závod.

 

Chtěl bys ještě něco dodat?

Ano. Velké poděkování patří Firmě KAPS Automatic a jejímu majiteli, který do mně vkládá důvěru a umožní mi  tohle závodění, které se pro mě stalo neskutečnou motivací se zlepšovat a prožívat jej. I když je to finančně i fyzicky náročné. Dále chci poděkovat rodině, snoubence že má trpělivost a zatím jí  nějak nevadí, že pro to obětuji hodně času J, celému týmu a přátelům za podporu v celém roce.