Kotouč gearboxes racing transmissions
Kotouc gearboxes
Racing transmissions

Osmistupňová automatická převodovka Steptronic

Nejdynamičtější a nejkomfortnější způsob šetření – osmistupňová automatická převodovka nejen velmi jemně řadí, ale snižuje i hlukovou kulisu při vysokých rychlostech a výrazným způsobem také spotřebu.

Nejdynamičtější a nejkomfortnější způsob šetření – osmistupňová automatická převodovka nejen velmi jemně řadí, ale snižuje i hlukovou kulisu při vysokých rychlostech a výrazným způsobem také spotřebu. Převodovku lze kombinovat se všemy druhy pohonu, tedy i s nejnižšími motorizacemi.

Změny rychlostního stupně si všimnete pouze na otáčkoměru – tak rychle a pohodlně řadí osmistupňová automatická převodovka. Jednotlivé rychlosti jsou jemněji odstupňovány, což znamená menší skok na otáčkoměru. Řidič si samotného řazení téměř ani nevšimne, motor má neustále takový výkon, který mu umožňuje maximálně rozehrát jeho sílu a efektivitu. K tomu přispívá také nově vyvinutá, ještě efektivnější spojka měniče. Při vysokých rychlostech se díky dodatečným rychlostním stupňům snižují otáčky, díky čemuž se snižuje jak spotřeba, tak hlučnost motoru.

Pro ještě sportovnější řazení a jízdu BMW nabízí doplňkový sportovní automat. Kromě rychlejšího přeřazování obsahuje navíc i řadicí páčky na volantu a zkrácenou řadicí páku, což umožňuje ještě sportovnější styl jízdy.

Zdroj: http://www.bmw.cz/cz/cs/newvehicles/3series/sedan/2011/showroom/efficiency/8_speed_automatic.html#t=l