Kotouč gearboxes racing transmissions
Kotouc gearboxes
Racing transmissions

Ovládání automatické převodovky

GMC přišlo s nejabsurdnějším ovládáním automatické převodovky!

GMC přišlo s nejabsurdnějším ovládáním automatické převodovky!

 

GMC je americký výrobce terénních vozů a trucků a patří k tomu lepšímu, co je v zámoří možné k dostání. Ovšem jejich nový model SUV, Terrain, přichází s absurdní věcí. Jeho 9tistupňová převodovka se neovládá pákou za volantem nebo voličem poloh řazení na středovém tunelu, ale tlačítky! Jistě, automat ovládaný tlačítky není nic nového, používali jej např. Francouzi před několika lety, nebo jste se s ním mohli setkat v autobusech zn. Karosa. Ovšem tam byla tato tlačítka při ruce!

GMC Terrain má ovšem tlačítka přibližně v úrovni holeně řidiče pod panelem klimatizace.  Pokud se budete potřebovat rychle otočit, vč. couvání, jak budete hledat správné tlačítko někde pod palubovou deskou?

A co je zlého na běžném voliči? Sám výrobce tento režim nezývá Electronic Precision Shift a zdánlivě uvolňuje místo na středovém tunelu.

Tlačítko L s + nebo – pod sebou (zcela vpravo) má sloužit k manuálnímu řazení. Pokud ano, s ničím absurdnějším jsme se prozatím nesetkali! Ovládání této převodovky Vás nepotěší.

 

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? :-)