Kotouč gearboxes racing transmissions
Kotouc gearboxes
Racing transmissions

Řidičské oprávnění pro vozy s automatickou převodovkou

V minulých letech jsme se s vozy s automatem potkali spíše výjimečně, v současnosti jsou na našich silnicích zcela běžné. Na tuto situaci začaly reagovat také autoškoly, které začaly klientům nabízet získání řidičáku pro vozidla jen s automatem.

Pro některé může být řízení s manuální převodovkou složité a v hustém provozu stresující. Při jízdě vozidlem s automatickou převodovkou odpadá práce se spojkou (chybí pedál spojky) a nemusí se věnovat řazení rychlostí.

Některé autoškoly již nabízejí kurzy pro řízení vozidel pouze s automatickou převodovkou. Po úspěšném absolvování získáte řidičské oprávnění s omezením skupiny B-automat, tzn., že bude moct řídit vozidla pouze s převodovkou automatickou! Zájem se stále zvyšuje (hlavně u mladých lidí) – dříve byl 1 zájemce z 10, nyní cca 3.

Zájemci o takový kurz musí počítat s vyšší cenou (důvodem je pořízení speciálního a tudíž dražšího vozu s automatem), rozsah výuky je stejný.

Pokud někomu tento typ řidičáku nestačí, je tu možnost dodělat na plnohodnotnou skupinu B – absolvuje se jen doplňovací zkouška a praktická zkouška z jízdy s manuálem.

 

 

Zdroj: https://www.denik.cz/zivot-ridice/ridicsky-prukaz-automat-manual-vyhody-nevyhody-rozdil.html