Kotouč gearboxes racing transmissions
Kotouc gearboxes
Racing transmissions

Škoda Octavia RS TDI pouze s automatickou převodovkou

Octavie RS TDI byla doposud nabízena s manuální nebo automatickou převodovkou. ovšem modely pro r. 2019 budou již bez přímého řazení.

 

Octavia RS je nabízena v 7 kombinacích motorů, převodovek a pohonů.  Standardní verze posílila, od doby, kdy byla uvedena trh, na 169 kW, silnější RS 245 ještě o 11 kW více (obě verze s pohonem předních kol a manuální nebo automatickou převodovkou), diesel s 135 kW, předním pohonem (manuální i automatická převodovka) a čtyřkolka (jen s automatickou převodovkou).

Ovšem s novým modelovým rokem dojde ke změnám.

Automobilka MB vyřadí dieselové Octavie RS s manuálem, v nabídce tedy zůstane je předokolka a čtyřkolka s automatickou převodovkou. Výkon, i po přechodu na přísnější emisní normu, zůstane stejný (135 kW), bude mít, jako i ostatní dieselové verze (také 1.6 TDI) systém vstřikování močoviny.

Dojde také k rozšíření základní výbavy RS např. o asistenta rozjezdu do kopce, Front Assist, bezdotykové otevírání kufru /pro kombi), černá mřížka chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, navíc bude nový volič režimů - Performance Mode Select.

Co se týká benzinových RS – končí verze 169 kW, novým standardem bude dvoulitr TSI 180 kW (dříve RS 245) – zde bude i nadále možná volba mezi manuálem a automatem, v souvislosti s přísnější emisní normou, přibude filtr pevných částic, který bude ve všech vozidlech Škoda s motory TSI od Fabie až po Superb.