Články

Výběr převodovky

Na jednoduchou otázku – automat nebo manuál? – pro někoho obtížná odpověď!

 

Číst více

Je nová Putinova limuzína výhradně ruská?

Nová zn. Aurus je chloubou Ruska, pokouší se konkurovat značkám jako Bentley nebo Rolls-Royce. Ovšem cena za ruský sedan bude oproti těmto značkám daleko nižší - po nabídce na trh zákazníkům začne na 10 mi. rublů (asi 3736 mil. Kč).

Číst více

Nejsilnější Ford - Shelby GT500

Ford na autosalonu v Deitroitu představil nejvýkonnější model do běžného provozu, disponující výkonem 700 koní - upravený Mustang - Shelby GT500.

Číst více

Jak ušetřit peníze

Peníze jsou to nejdůležitější, co nás v této době drží nad vodou. Proto jsme pro naše milé zákazníky (všechny) připravili program Motul Evo, kde můžete všem svým agregátům, které jsou umístěny v automobilu, dodat to nejlepší, tzn. maximální čistotu s největší odborností.

Číst více

Nissan v 90. letech – přenos točivého momentu u variátoru

Na konci 90. let Nissan představil variátorovou převodovku rozdílné konstrukce -  Extroid CVT, která dokázala přenést točivý moment až 400 N.m.

 

Číst více

15 let dvouspojkové převodovky DSG od Volkswagenu

Právě před 15 lety představila automobilka VW automatickou převodovku současné doby – dvouspojkovou převodovku DSG (1. velkosériová výroba).

 

Číst více
KAPS Automatic s.r.o. Přerovská 561, 752 01 Kojetín
+420 581 764 086
kaps@kaps.cz
 • Hyundai i30 N – čtyřkolka s automatickou převodovkou

  Již se testují prototypy.

  More
 • Vlastní Cristiano Ronaldo nejdražší vůz?

  Automobilka Bugatti představila na ženevském autosalonu nejdražší vůz historie - Bugatti La Voiture Noire. Jelikož se nejedná o sériovou výrobu, existuje pouze jedna verze, má nesmírnou hodnotu – až 11 mil. EUR (282 mil Kč). Novým majitelem se měl stát Cristiano Ronaldo. Prostě chce být vždy „na vrcholu“ :)

  More
 • Nejrychlejší sériově vyráběné kombi na trhu najdeme v nabídce značky Alpina

  More
 • KAPS na ČT sport – Vyškovský slalom

  More
 • Více jak 100 let automatiky

  První automatická převodovka, dílo bostonské firmy Sturtevant Brothers, přišla na svět v r. 1904. Měla 2 rychlostní stupně, avšak často vykazovala závady.

  More